Начало
Екскурзии и почивки
Направления
Календар
Промоции
Горещи оферти
Хотелски резервации
Самолетни билети
Вход за клиенти
Офиси и контакти
Промоции
Горещи оферти
Потвърдени дати
Календар
Празници
55+
Испания
Италия
Гърция
Чехия
Турция
РАННИ ЗАПИСВАНИЯ
ЕКЗОТИКА
ВАКАНЦИОННИ ПРОГРАМИ
ЕКСКУРЗИИ с АВТОБУС
ЕКСКУРЗИИ със САМОЛЕТ
СЕПТЕМВРИЙСКИ ПРАЗНИЦИ

Икод де лос Винос

Испания

Населбата Икод де лос Винос се наоѓа во северозападниот дел на остров Тенерифе и е со плоштина од 90 км2. Икод е дом на милениумското змејско дрво наречено на шпански јазик - Draco Milenario. Територијата околу дрвото и самото дрво кое е на околу 800 години, е прогласено за национален споменик во 1917 година. Локалните велат дека од Икод се открива една од најдобрите погледи кон планината Тејде.

Економијата на градчето се базира на одгледување на лозје и риболов а историското и уметничкото наследство на стариот град е едно од најпопуларните места за посетителите..

Екскурзии и почивки до Испания »