Офиси
0700 14 007
Вход за клиенти
Блог
ЕКСКУРЗИИ И ПОЧИВКИ
САМОЛЕТНИ БИЛЕТИ
ХОТЕЛИ
Начало
Екскурзии и почивки
Направления
Календар
Промоции
Горещи оферти
Хотелски резервации
Самолетни билети
Вход за клиенти
Офиси и контакти
Промоции
Горещи оферти
Потвърдени дати
Календар
Празници
55+
Испания
Италия
Гърция
Чехия
Македония
РАННИ ЗАПИСВАНИЯ
ВАКАНЦИОННИ ПРОГРАМИ 2018
ЕКЗОТИКА
МАРТЕНСКИ ПРАЗНИЦИ
ВЕЛИКДЕН
МАЙСКИ ПРАЗНИЦИ

Плажата Лас Тереситас

Испания

Златните песоци на плажа Лас Тереситас се протегаат во должина од речиси 1,5 километри. Палмовите дрва кои што танцуваат во ритамот на морскиот бриз и мирните кристални води ве придизвикуваат да се оддадете на комплетен одмор. Оваа плажа е една од најубавите плажи во северниот дел на Тенерифе и целогодишно очекува гости.

Расположена во селото Сан Андрес во подножието на планините Анага сосема блиску до главниот град Санта Круз оваа плажа ги привлекува туристите со нејзната екзотичност и топлите сончеви зраци. Не треба да заборавиме дека место со таква популарност, не може да остане без вниманието на туристите, особено за време на викендите.

На Лас Тереситас постојано се случува нешто интересно - игра на одбојка на плажа, часови по јога или аеробик. Плажата е опремена со чадори, лежалки, тушеви, барови и ресторани во непосредна близина.

Екскурзии и почивки до Испания »