Начало
Екскурзии и почивки
Направления
Календар
Промоции
Горещи оферти
Хотелски резервации
Самолетни билети
Вход за клиенти
Офиси и контакти
Промоции
Горещи оферти
Потвърдени дати
Календар
Празници
55+
Испания
Италия
Гърция
Чехия
Турция
РАННИ ЗАПИСВАНИЯ
ЕКЗОТИКА
ВАКАНЦИОННИ ПРОГРАМИ
ЕКСКУРЗИИ с АВТОБУС
ЕКСКУРЗИИ със САМОЛЕТ
СЕПТЕМВРИЙСКИ ПРАЗНИЦИ

Плажа Лас Америкас

Тенерифе, Испания

Плаја де Лас Америкас е најпознатото и модерно одморалиште на остров Тенерифе и едно од најомилените во цела Европа. Овој регион можеме да го наречеме Канарската Ривиера поради неговата убавина и неограничените можности за забава.

Плаја де Лас Америкас се состои од три одделни туристички гратчиња, кои со тек на времето се спојуваат во едно – тоа се Лос Кристианос, Коста Адехе и се разбира најпознатиот од сите – Плаја де Лас Америкас. Прекрасните згради се изградени со многу вкус и стил, а инфраструктурата е една од најквалитетните во Европа. Тука е скоро невозможно да се открие зграда без базен. Преовладува сува клима, но тоа не е пречка насекаде да се садат различни видови на тропски растенија. Локалните жители успеале да го претворат овој сув и лишен од вегетација дел на островот во вистинска рајска градина. На брегот на Коста Адехе има убава и модерна марина. За љубителите на водната забава на располагање се не само прекрасните плажи и многубројни базени, но исто така и врвен аквапарк, кој е лоциран во Коста Адехе – Сиам парк.

Екскурзии и почивки до Испания »